Угостителите лути на државата поради селективни казни, работното време и високи даноци


4 копии

Од здружението „Хорекаши“ велат дека тие не се против закони и правила, туку се за економски просперитет кој ќе ги искористи потенцијалите на Македонија кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Селективни и високи казни од инспекциите, присуство на полицијата при инспекциските контроли, неодржлива даночна политика , недостаток на кадар и несоодветно ...
| | веќе видена | слични

Селективни инспекции, високи и нереалистични казни, правна несигурност и отсуство на амбиент за инвестиции и развој, ова се главните забелешки на Здруженито ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за внатрешни работи го испрати Известувањето од Интерпол-Атина за Никола Бошкоски и Горан Грујевски до Министерството за правда за тоа да ги ...
сите 156 | | | веќе видена

Канцеларијата на народниот правобранител од утрово, откако се отворени линиите за пријавување изборни нерегуларности, добила 20-ина повици од граѓани. Кога ...
сите 300 | | | веќе видена

Од досега обработените 98,22 проценти или од 3.418 од вкупно 3.480 избирачки места кандидатите за градоначалници од СДСМ водат во 50 општини, на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 173 | | | веќе видена

На една од страниците на ФБ која се занимава со криминалите на поранешната Влада, предводена од Никола Груевски, објавен е документ на владата, од кој се гледа ...
сите 15 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски вчера попладне во полиција пријавил дека вработен во администрацијата ги променил бравите на просториите ...
сите 207 | | | веќе видена

Болните и изнемоштени лица во вториот круг на локалните избори за избор на градоначалник на општина Штип ќе гласаат на 28 ми октомври, информира денеска Весна ...
сите 412 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите лути на државата поради селективни казни, работното време и високи даноци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: