Угостителите лути на државата поради селективни казни, работното време и високи даноци


4 копии

Од здружението „Хорекаши“ велат дека тие не се против закони и правила, туку се за економски просперитет кој ќе ги искористи потенцијалите на Македонија кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Селективни и високи казни од инспекциите, присуство на полицијата при инспекциските контроли, неодржлива даночна политика , недостаток на кадар и несоодветно ...
| | веќе видена | слични

Селективни инспекции, високи и нереалистични казни, правна несигурност и отсуство на амбиент за инвестиции и развој, ова се главните забелешки на Здруженито ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупно 990 пријави од граѓани за гласање во Дипломатско-конзуларните претставништва на Република Македонија во странство се доставени до денеска во 13 часот до ...
сите 233 | | | веќе видена

Институтот за политички истражувања по спроведената анкета излезе со податоци дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на наредните избори. Имено, истражувањето во август ...
сите 60 | | | веќе видена

Изјавата на Зоран Заев дека Илинденското востание е македонско не е случајно дадена оценка. Тоа е израз на едно 70 годишно фалсификување на бугарската историја ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите лути на државата поради селективни казни, работното време и високи даноци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: