„Fitch“ со нова прогноза за Турција

3 копии

Економскиот раст на Турција ќе се намали. Агенцијата за рејтинг „Fitch” ја намали прогнозата за раст на земјата поради валутната криза. Бруто домашниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 126 | | | веќе видена

Демократите од Конгресот во САД ја одбија поканата на претседателот Доналд Трамп да учествуваат на работен ручек во Белата куќа да преговараат за блокадата на ...
сите 116 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Fitch“ со нова прогноза за Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: