Простест во Ново Село за слобода за Митко Чавков


2 копии
6 копии
4 копии

Ден по пресудата за најголемиот судски процес за 27 април, обвинителството собира докази за да дојде и до организаторите и нарачателите на собраниските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

16-мина кои добија затворска казна за случајот “27 Април“ ќе побараат од Апелационен суд да ја поништи одлуката од првостепениот суд. Адвокатите на осудените ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешниот директор на БЈБ, Митко Чавков, испрати порака преку Фејсбук по изрекувањето на пресудата за „27 април“, во која тој беше осуден на 18 години ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, кој денеска е во посета на Свети Николе ги коментираше настаните од 27-ми април, истакнувајќи дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 204 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Простест во Ново Село за слобода за Митко Чавков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: