Промоција на книгите за деца „Кифличката Мирна“ и „Мојот брат од тринаесеттиот кат“

Промоција, дружење и потпишување на книгите за деца „Кифличката Мирна“ и „Мојот брат од тринаесеттиот кат“ – реизданија на познатите романи за деца на авторката Оливера Ќорвезироска,со илустрации од Александра Филипоска. Промоцијата ќе се одржи вечер, на 27 декември, во книжарницата „Литература.мк“ со почеток од 19 часот. Промотор ќе биде Весна Мојсова-Чепишевска.
| | веќе видена | слични

Останато

Додека естаблишментот се обидува да наслика приказна дека Џулијан Асанж е во иста банда со секој можен насилник и терорист во светот - и дека дефинитивно не е ...
сите 192 | | | веќе видена

Со почеток во 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Делчево. На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за ...
сите 100 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тој е задоволен од последните анкети.-Јас сум ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на книгите за деца „Кифличката Мирна“ и „Мојот брат од тринаесеттиот кат“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: