Потресителната исповед на девојката (18) која страда од шизофренија: Чувствувам бубачки по телото, постојано слушам гласови..

Кејт Фенер (18) со години се борела со психичките проблеми за да на 17 годишна возраст конечно ѝ дијагностицираат шизофренија. Оваа млада уметничка изработила ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Беше тоа мирно попладне кога тој дел од градот беше преполн од туристи. Шетавме низ улицата која изгледаше сосема мирно и немаше апсолутно никаков знак дека ...
сите 415 | | | веќе видена

„Транспаренси Интернешнел“ – Македонија и Центарот за економски развој (ЦЕР) бараат од Собранието да донесе измени во Законот за пратеници и да усвои Законик ...
сите 251 | | | веќе видена

3 новороденчиња родени од една мајка вчера починале на скопската клиника за Гинекологија, еден ден по нивото раѓање. Според информациите на Алфа мајката на ...
сите 44 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов вечерва испрати реакција во врска со изјавата на Горан Живаљевиќ, дадена за српската новинска ...
сите 103 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на РМ, Ѓорге Иванов, одговори на реакцијата на Министерството за одбрана на неговиот говор на прославата на Денот на Армијата. ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потресителната исповед на девојката (18) која страда од шизофренија: Чувствувам бубачки по телото, постојано слушам гласови..

Од:
До кого (е-маил):
Порака: