Мишко Иванов се повлекува од уредувањето во ТВ24, откако неговата сопруга стана член на ИО на СДСМ

Новинарот Мишко Иванов објави дека повеќе нема да биде уредник на информативните програми на ТВ24, откако неговата сопруга Тања Стојановска Иванова беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Потегот на премиерот Зоран Заев да се самоименува за министер за финансии е непроверен со меѓународните финансиски институции, кои што не се неважни за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорот Трајко Славевски во своето гостување во емисијата „Топ Тема“ на телевизија Телма изјави дека потегот на премиерот Зоран Заев да се самоименува за ...
| | веќе видена | слични

Професорот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славевски во вечерашното гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма истака дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 424 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 192 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 93 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски носител на листата кандидати за пратеници во ИЕ 2 на вечерашното гостување на изборната програма на ...
сите 334 | | | веќе видена

Изминатите нeколку денови се намалува бројот на приеми споредено со тоа што беше пред десеттина дена кога имаше огромен број пациенти кои доаѓаа во болница и ...
сите 277 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 51 | | | веќе видена

Враќање на Дурловски во Собранието би било враќање на местото на злосторството, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашната граѓанска трибина на ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мишко Иванов се повлекува од уредувањето во ТВ24, откако неговата сопруга стана член на ИО на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: