Почнува селидбата на „Kомунална хигиена“ во Ќерамидница


Останато

„Транспаренси Интернешнел“ – Македонија и Центарот за економски развој (ЦЕР) бараат од Собранието да донесе измени во Законот за пратеници и да усвои Законик ...
сите 350 | | | веќе видена

Абдул Рахман Мешках (18), кој уби две жени и рани осум лица, се изјасни виновен, но негираше дека нападите му биле мотивирани од тероризам, наведе неговиот ...
сите 440 | | | веќе видена

Во врска со реакцијата на Министерството за одбрана на говорот на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов на прославата на 18 Август, Денот на ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува селидбата на „Kомунална хигиена“ во Ќерамидница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: