Дрон сними бразилско племе кое немало контакт со надворешниот свет


Дали некогаш сте сакале да имате некој вид на супермоќи? Постојат цели племиња на луѓе кои очигледно имаат натчовечки способности за кои можеме само да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првпат во историјата, снимка од дрон успеа да регистрира целосно излолирано племе во амазонската прашума во Бразил, објавија медиумите.Бразилската агенција ...
| | веќе видена | слични

Неодамна објавените снимки направени со дрон прикажале изолирано племе во Амазон. Снимките ги направила Агенцијата за домородни афери во Фунаи, која соопштила ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Прашања околу можните причини за пожарот во Нотр Дам се множат, откако неделниците Маријан и Канар аншене, открија дека на покривот на катедралата на главната ...
сите 224 | | | веќе видена

Демократска партија на Турците преку соопштение изрази загриженост за случувањата во Исламската верска заедница.„Крајно сме загрижени поради последните ...
сите 351 | | | веќе видена

Официјално се најавени три телевизиски дуели меѓу кандидатите за претседатели на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски. Утре ќе ...
сите 329 | | | веќе видена

На средби со граѓани и митинзи кандидатите за претседатели ги продолжија изборните кампањи пред нивните партиски поддржувачи. Фокусот на обраќањето пендаровски ...
сите 123 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 229 | | | веќе видена

Многу мачнини, многу заматена и нечиста атмосфера и лошење тоа го донесе силното југозападно воздушно струење во државава и токму ова слободно може да се каже ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дрон сними бразилско племе кое немало контакт со надворешниот свет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: