Месни заедници, екологисти и градоначалници ја поддржаа иницијативата за прогласување на Јабланица за национален парк

Месните заедници од населените места на планината Јабланица, струшко, и еколошки здруженија, покренаа иницијатива за донесување закон за прогласување на ова ...
| | веќе видена | слични

Градоначалниците на Струга и на Вевчани, Рамиз Мерко и Сашо Јанкоски, денеска во Струга ја потпишаа Иницијативата за заштита на планината Јабланица и нејзино ...
| | веќе видена | слични

Утре, во општинската зграда на општина Струга ќе се изврши потпишување на Иницијативата за заштита на Планината Јабланица преку прогласување на планината за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Молкот од гршкиот премиер Алексис Ципрас за „Илинденска Македонија“ создава загриженост кај Грците во однос на тоа дали предлогот е сѐ уште на преговарачката ...
сите 410 | | | веќе видена

„Неприфатливо е името Република Илинденска Македонија. Република Илинденска Македонија нема врска со Албанците. За Албанците во Македонија е неприфатливо какво ...
сите 44 | | | веќе видена

Македонија во чест на Свети Кирил и Методиј. Денеска го празнуваме 24 мај – Денот на сесловенските просветители светите браќа основоположници на словенската ...
сите 47 | | | веќе видена

Адвокатското друштво Тошиќ и Јевтиќ, застапници на бугарски Минстрој, побараа запирање на стечајот за кавадаречки Фени,впаричување на имотот и јавна лицитација ...
сите 58 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Либералната партија и градоначалник на Центар, Андреј Жерновски, е нов предлог министер за надворешни работи во Владата на Заев. Во ...
сите 162 | | | веќе видена

Вчера во 21,40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата „1" во село Шишево патничко моторно возило „ситроен саксо“ со ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Месни заедници, екологисти и градоначалници ја поддржаа иницијативата за прогласување на Јабланица за национален парк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: