Петровска во Централниот дневник на 1ТВ: Kазните за „27 април“ се високи, но законот упатува на казна од минимум 10 години


Во Централниот дневник на 1ТВ телефонски се вклучи Натали Петровска, директор на коалицијата „Сите за правично судење“ која ја коментираше денешната пресуда за ...
| | веќе видена | слични

На една недела до рокот за усвојување на реформските закони, власта и опозицијата не се поместија од своите цврсти ставови за иднината на СЈО. Работните групи ...
| | веќе видена | слични

Горан Илиевски, претседателот на Партијата на Македонците во Србија за време на гостувањето во централниот дневник на 1ТВ истакна дека и покрај постојаните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ирационална е надворешната политика која Република Србија ја води кон Северна Македонија и постојаните напади од српскиот претседател Александар Вучиќ кон ...
| | веќе видена | слични

Останато

Управата за јавни приходи најави кривични пријави против три правни субјекти кои директно или индиректно се поврзани со првообвинетиот во „Рекет“ Бојан ...
сите 375 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 321 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петровска во Централниот дневник на 1ТВ: Kазните за „27 април“ се високи, но законот упатува на казна од минимум 10 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: