P90X: Најкомплетна фитнес програма!

Со оваа програма нема трикови, ова е напорно вежбање. Целата работа се базира на збунување на мускулите. Целта на оваа програма е да се избегне “плато ефектот” што претставува промени на телото само во првите неколку недели поради едноликоста на вежбите. Тука се постигнува континуирано менување и развивање во тој период од 90 дена. Вклучени се многу вежби кои ќе ви помогнат да ги стопите масните наслаги, да развиете силни и атлетски мускули и да ја подобрите кондицијата.Какви вежби се вклучени? Вклучени се широк спектар на вежби што го прават P90X толку ефикасен и никогаш здодевен. Тренинг со тежини, кардио, плајометрија (вежби со скокови), стомачни, боречка вештина, истегнување и јога ја прават оваа програма да научите многу повеќе, а сте немале кого да прашате. Има 3 верзии: класична, за екстра слабеење и за девојки. Секој месец има различни вежбиКакви резултати ќе добиете? Со оваа програма ќе ги изгубите вишокот на масти, ќе ставите чист мускул, ќе станете флексибилни и отпорни на повреди, ќе го подобрите ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

P90X: Најкомплетна фитнес програма!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: