P90X: Најкомплетна фитнес програма!

Со оваа програма нема трикови, ова е напорно вежбање. Целата работа се базира на збунување на мускулите. Целта на оваа програма е да се избегне “плато ефектот” што претставува промени на телото само во првите неколку недели поради едноликоста на вежбите. Тука се постигнува континуирано менување и развивање во тој период од 90 дена. Вклучени се многу вежби кои ќе ви помогнат да ги стопите масните наслаги, да развиете силни и атлетски мускули и да ја подобрите кондицијата.Какви вежби се вклучени? Вклучени се широк спектар на вежби што го прават P90X толку ефикасен и никогаш здодевен. Тренинг со тежини, кардио, плајометрија (вежби со скокови), стомачни, боречка вештина, истегнување и јога ја прават оваа програма да научите многу повеќе, а сте немале кого да прашате. Има 3 верзии: класична, за екстра слабеење и за девојки. Секој месец има различни вежбиКакви резултати ќе добиете? Со оваа програма ќе ги изгубите вишокот на масти, ќе ставите чист мускул, ќе станете флексибилни и отпорни на повреди, ќе го подобрите ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 196 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

P90X: Најкомплетна фитнес програма!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: