Отсекогаш сме се прашувале- дали е опасно да испиеме кафе кое стоело со часови?

Овој омилен пијалок најдобро е да го испиете веднаш, но дали смеете (безгрижно) да го испиете и по долгото стоење? Нивото на ризик зависи од тоа дали сте ...
| | веќе видена | слични

90 проценти од луѓето прават голема грешка и ги сушат алиштата во зима дома. Сепак, алиштата не треба да ги сушите на радијатор, а причината е едноставна. Така ...
| | веќе видена | слични

Ако имате ваша чаша во канцеларија или го користите приборот од канцелариската кујна, постои добра шанса дека овие предмети се покриени со опасни бактерии и ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 96 | | | веќе видена

Со разлика од само девет гласа Урсула фон дер Лајен стана првата жена која ја освои претседателската функција во Европската комисија. Неизвесноста траеше до ...
сите 195 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отсекогаш сме се прашувале- дали е опасно да испиеме кафе кое стоело со часови?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: