Студентите препознаваат јасна перспектива кон зачленувањето во ЕУ

4 копии

Студентите имаат надеж дека бргу државата ќе стане членка на Европската унија, оценува заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денес го претстави проектот „Со европско знаење до европската престолнина“ пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Студентите и професорите од Универзитетот во Тетово денеска директно од вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи се запознаа со можност за учество на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска го претстави проектот „Со европско знаење до европската престолнина“ пред студентите од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на Алијанса за Албанците, Флакран Беџети, преку пост на Фејсбук реагираше на телевизискиот настап на портпаролот на ДУИ и вицепремиер за ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска ќе одржи средба со студентите и дел од професорите од Економскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Висепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, денеска на Универзитетот „Мајка Тереза“ - Скопје беше дел од симулацијата на состанок на Европскиот совет што ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска пред студентите на Универзитетот „Мајка Тереза“, ќе ги брани образложенијата зошто на Република Северна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 252 | | | веќе видена

Вчера немав сила да напишам било што за одлуката на Павле. Тешко ми оди и денес. Се гордеам и жалам за неговата одлука, во исто време. Павле беше многу нешта: ...
сите 337 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, неговата сопруга и синот се уште живеат во станот во скопската населба Автокоманда, бидејќи „Вила Македонија“ не е ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Студентите препознаваат јасна перспектива кон зачленувањето во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: