Осамени мајки

Дали и вие сте осамена мајка? Никој не ви кажал дека ќе дојдат такви денови. Добро заздравува-те по породувањето и тоа што имате бебе за вас претставува сон кој се ос-твари. Не постои ништо што би ве направило несреќни. Па зошто се чув-ствувате осамени и изолирани од вашиот „реален“ живот? Осаменоста може да се појави во секој момент. Тоа е она чувство во стомакот како да тонете, кога ќе посакате мајка ви да живееше побли-ску или кога ќе почувствувате завист дека вашиот сопруг секој ден се из-молкнува од домот и оди на работа. Тоа е она чувство на празнина што се појавува во вас бидејќи мислевте дека ќе чувствувате еуфорија, но не е така. А тука е и вината затоа што посакувате да си го повратите животот од периодот пред да дојде бебето. Добредојдовте во клубот Добредојдовте во клубот на осамените мајки, оној во кој ретко која жена признава дека е присутна бидејќи е тешко да се помири со тоа дека, иако премногу го сакате вашето бебе, ви недостасува вашиот стар начин на живеење. А воедно, станувањето мајка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар доби ново засилување и тоа во стручниот штаб во името на Билјана Црвенковска. Поранешната македонска ...
сите 172 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 11 | | | веќе видена

Дафина Стојановска, Зоран Илиоски, Димитар Стевананџија, Ане Лашкоска, Никола Мицевски и Васил Пишев се дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно кажаа дека ...
сите 83 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Донесовме одлука секој граѓанин да постапи според сопствено убедување“, истакна Мицкоски. Оваа препорака не само што ја збуни јавноста, туку очигледно создаде ...
сите 55 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осамени мајки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: