Мазјек: На Германија и е треба ополномоштеник за борба против омразата кон муслиманите

4 копии

На Германија ѝ е потребен ополномоштеник за борба против омразата кон муслиманите, изјави претседавачот со Централниот совет на муслимани во Германија, Ајман ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светскиот еврејски конгрес (СЕК) бара од американските законодавци да го направат задолжително образованието за Холокаустот во сите училишта, наведувајќи ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Далеку од прифатлива е Вилма Русковска за да го води новото Јавното обвинителство, велат од најголемата опозициска партија во земјава, ВМРО-ДПМНЕ. Според нив ...
сите 110 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 406 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 255 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мазјек: На Германија и е треба ополномоштеник за борба против омразата кон муслиманите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: