Омилената сказна „Биби и џиновите“ од денеска во книжарниците низ Македонија


Сказната „Биби и џиновите“ од денеска е во продажба во книжарниците низ Македонија. Станува збор за една од омилените приказни на детската публика, судејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот меѓународен фестивал за литература за деца и илустрација „Литера“ се одржа викендов во Музејот на современата уметност во Скопје. Според организаторите, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шведската актерка Биби Андерсон, која се прослави со улогите во филмовите на легендарниот режисер Ингмар Бергман, почина на 83 години, потврди нејзината ќерка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во рамки на кампањата „Фраерски е да се чита – недела на кул книги во ТРИ“, чија главна цел е поттикнување на свеста на младите за читањето и приближување на ...
| | веќе видена | слични

Издавачкиот центар ТРИ го збогати фондот на школската библиотека во ООУ „Крум Тошев“ од с. Трубарево со одбрани книги за млади. „Од денес учениците од ООУ ...
| | веќе видена | слични

Музејот на современата уметност во Скопје денеска напладне беше преполн со деца и нивните родители кои присуствуваа на првиот Фестивал на детската литература и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии
повеќе

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 128 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 325 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 134 | | | веќе видена

Откако за само два дена беа собрани над милијарда долари за реставрација на катедралата Нотр Дам во социјалните мрежи се појавија и првите критики. „Коe ...
сите 116 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Омилената сказна „Биби и џиновите“ од денеска во книжарниците низ Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: