Чудо од авион: 1,500 км/ч и лет од Њујорк до Лос Анџелес за два часа


Американската вселенска агенција НАСА ја ангажираше славната компанија „Локхид Мартин“ за проектирање, изградба и тестирање на авионот кој ќе лета побрзо од ...
| | веќе видена | слични

Астероидот Бену, со дијаметар од 500 метри, кружи околу Сонцето со брзина со 101.388 километри на час, а научните истражувања укажуваат дека постои можност од ...
| | веќе видена | слични

Договорот е вреден 247,5 милиони долари, а пробниот лет на авион е најавен за 2021 година. Експерименталниот авион “ќе кружи на висина од 16.8 километри, со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 142 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 218 | | | веќе видена

Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели изјави дека работи посветено на обединувањето на силите меѓу политичките партии, бидејќи, како што вели, ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чудо од авион: 1,500 км/ч и лет од Њујорк до Лос Анџелес за два часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: