Позната локација од која потекнуваат хемикалиите кои ја уништуваат озонската обвивка

Помина точно една година откога американски научници откриле мистериозно зголемување на количината на хемикалии кои ја уништуваат озонската обвивка, познати ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот Максим Акимов го коментирал односот меѓу САД и Huawei , за кого вели дека едностраните непријателски акции на државите може да имаат фатални ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 196 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Позната локација од која потекнуваат хемикалиите кои ја уништуваат озонската обвивка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: