Промовиран повикот „Предизвик за млади истражувачи“ во Општина Кисела Вода


2 копии

Денес во Општина Кисела Вода, Фондот за иновации и технолошки развој изврши презентација на Јавниот повик за финансирање на истражувачки проекти во основните и ...
| | веќе видена | слични

Целта е јавните ресурси да ги насочиме кон конкретни нешта што го менуваат општеството, што носат видлив резултат. Да креираме национална програма за развој и ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министерот за образование и наука Петар Атанасов изјави дека една од можните локации е Институтот за хемија на ПМФ, но професори велат дека зградата е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Триесет претпријатија финансирани од третиот столб на Планот за економски раст, денеска на Б2Б средби во Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) ги ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски посочи дека на денешната средба во ФИТР се присутни 30 македонски компании поддржани од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Фондот за иновации и технолошки развој во соработка со амбасадата на Израел во РСМ, денеска организираше средба меѓу израелски инвеститори и македонски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На отворена сцена младите порачаа дека ќе си заминат ако државата не почне да вложува во нивните таленти. Се лутат што лани им било ветено дека ќе има посебно ...
| | веќе видена | слични

Ова е Христијан Арсов од Велес кој од неполни 2 години знае да чита. Сега Кико има 8 години, а веќе зборува за тоа како настанал универзумот. „Универзумот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фондот за иновации и технолошки развој со поддршка на амбасадата на Обединетото Кралство во РСМ и УНИЦЕФ покрена иницијатива за поддршка и развој на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 217 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 173 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ за италијанскиот весник “Република” изјави дека неговата земја е целосно стабилна. На прашањето дали по судирите во ...
сите 152 | | | веќе видена

Белата куќа отфрли барања на конгресмени од Демократската партија да им бидат доставени информации за разговорите на американскит претседател Доналд Трамп и ...
сите 102 | | | веќе видена

Дами и господа, наши сограѓани, дојде и тој ден. ДЕНОТ НА ЧИСТАТА ВИСТИНА...САМО ВИСТИНА. Двајцата најмоќни, но и најхаризматични  лидери конечно ќе ги вкрстат ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промовиран повикот „Предизвик за млади истражувачи“ во Општина Кисела Вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: