ВО БЛИЗИНА НА ШТИП: Се враќал од настап на Саша Ковачевиќ, па се истумбал во нива

Утринава, во близина до местото Долни Балван на магистралниот пат Штип – Пробиштип, излетало возило во нива – објави порталот дневно.мк. Се работи за автомобил ...
| | веќе видена | слични

Дефанзивецот на Ривер плата, Роберт Рохас, откако не се најде на списокот патници за Копа Америка во парагвајската репрезентација, реши да се врати дома во ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 117 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 73 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 86 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО БЛИЗИНА НА ШТИП: Се враќал од настап на Саша Ковачевиќ, па се истумбал во нива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: