Нова пародија за премиерот Груевски, хит на социјалните мрежи и Youtube !


Досетливите твитерџии, отсекогаш знаеле добро да не насмејат, посебно во овие вакви предизборни периоди, кога сето внимание на луѓето е свртено кон политичките пропаганди, митизни и ТВ кампањи. И оваа година, речиси во истиот временски период, се појави ново видео – пародија со премиерот Груевски (како Адолф Хитлер), како и поголем број на јавни личности, новинари и секако кандидатот за нов мандат Претседателот Ѓорѓе Иванов. Минатата година познатата твитерџика под псевдоним @M1ssy постираше слично видео, во кое ги исмејува премиерот Груевски и останатите поради поразот на нивниот кандидат во општина Центар, Владимир Тодоровиќ, кој што беше поразен од актуелниот градоначалник на Центар Андреј Жернвовски. Еве што гледавме лани од предизборните пародии а сега уживајте во пародијата за овие претседателски и парламентарни избори: Видеото е превземено од Рибаро.мк
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните сами да ги читаат и слушаат изјавите од лидерите, за да не бидат под влијание на разни пропаганди, вели долгогодишниот аналитичар за Балканот од ...
сите 123 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 167 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 69 | | | веќе видена

Скандал во Маврово. Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд ...
сите 25 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова пародија за премиерот Груевски, хит на социјалните мрежи и Youtube !

Од:
До кого (е-маил):
Порака: