N.O.V.A. 3 пристигна на Android – импресивна FPS игра со одлична графика и multiplayer опција

Android фановите на серијалот N.O.V.A. ќе имаат што да прават во наредните неколку недели. N.O.V.A. 3 слета на Google Play Store и е пуштена во продажба. Доколку имате слободни 2GB на вашиот мобилен уред, слободно пополнете ги со оваа масивна игра која изобилува со одлична графика и солидна игривост. Има епска приказна за човештвото кое се враќа на планетата Земја по долги години на прогонство низ борби по галаксијата. Изобилува со разни оружја и моќи кои можат да се искористат за да се совладаат ордите на непријателот. N.O.V.A. 3 нуди можност и за групно играње до 12 играчи во 6 различни multiplayer дисциплини како Capture The Point, Free-for-All, Capture The Flag и други на 6 различни огромни мапи. За прв пат, соиграчи од ист тим можат да влезат во исто возило и со него да војуваат истовремено. Сето тоа е зачинето со екстремно добра графика користејќи напредни системи за рендерирање. Gameloft нема истакнато кој е минимумот на перформанси кои ги побарува играта па за да проверите дали вашиот Android уред е ...
| | веќе видена | слични

Останато

До унгарското Министерство за правда деновиве ќе биде доставено барањето со целокупната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, ...
сите 133 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 64 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 204 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

N.O.V.A. 3 пристигна на Android – импресивна FPS игра со одлична графика и multiplayer опција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: