„Коха“: Пендаровски ќе става печати и на албански јазик


5 копии
3 копии

За директор на Агенција за разузнавање беа во игра три имиња на Албанци кои се наоѓаа на раководни позиции во бeзбeднocниoт систем. Стануваше збор за Ариф ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Го носи името и презимето на најпознатиот македонски бодибилдер Тоше Зафиров па за момент кога кабинетот на претседателот Стево Пендаровски денеска ги објави ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски ќе побара анализа од МНР за дипломатска мрежа на Северна Македонија со цел ефикасно да се согледа каде има место за засилување, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот Стево Пендаровски, го комплетираше составот на својот кабинет. Генерален секретар ќе биде Миле Бошњаковски, кој досега ја извршуваше функцијата ...
| | веќе видена | слични

Професорот Денко Малески е назначен за надворешен соработник во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски. Неговото име се споменуваше како кандидат за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
12 копии

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски го назначи Ерол Муслиу за нов директор на Агенција за разузнавање, информираат од кабинетот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 142 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Коха“: Пендаровски ќе става печати и на албански јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: