Низ времето и историјата…

На денешен ден 15 јули 1099.- Крстоносците во Првата крстоносна војна го зазеле Ерусалим. 1291.- Умре Рудолф Први, основачот на династијата Хабзбург. ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден 13 јули 1762. – Умрел Џемс Бредли, англиски астроном. По Халеевата смрт бил директор на Гриничката опсерваторија. Во 1728 година ја објаснил ...
| | веќе видена | слични

Останато

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 167 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Низ времето и историјата…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: