(Видео) Давидовиќ: Партиски структури ја презеле командата врз МВР на 27 април


3 копии

Министерството за внатрешни работи на 27 април останало обезглавено. Командата ја презеле определени партиски луѓе, изјави Звонко Давидовиќ, адвокат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Ланецот на командување на 27 април минатата година од полициските се префрлил на партиските структури и од полициски станал партискополициски, истакна денеска ...
| | веќе видена | слични

Сведочејќи пред судот Нинџа тврди дека сите наредби тој ден ги добивал директно координативно оперативен штаб во ВМРО ДПМНЕ составен од видни партиски ...
| | веќе видена | слични

Ова го тврди Александар Василевски-Нинџа во неговото сведочење за случувањата на 27ми април.  Според него,  дека  протестите за „Заедничка Македонија“ имале ...
| | веќе видена | слични

До редакцијата на 1ТВ денеска пристигна фотографија од анонимен гледач на која се гледа дека екс премиерот Никола Груевски шета на кејот на Вардар. Според ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Никој не ја знаеше режијата, сите ние бевме статисти на еден фронт играјќи игри за кои не бевме свесни, вклучувајќи ме и мене, рече обвинетиот Александар ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Обвинетите за настаните од 27 април, Александар Василевски – Нинџа и Никола Митровски – Кољо и Горанче Ангелов – Ќосето, остануваат во притвор, потврдија од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владината делагација предводена од премиерот Зоран Заев утре нема да биде во можност да присуствува на настанот за отворање на делница од автопатот во ...
сите 143 | | | веќе видена

Просечни температури и врнежи со мало надминување на просекот не очекуваат во претстојната зима 2018/2019 година. Метеоролозите очекуваат поголема количина ...
сите 200 | | | веќе видена

Лекарите и медицинскиот персонал го прекинуваат протестот на скопските клиники поради најавеното поскaпување на паркингот затоа што премиерот Зоран Заев им ...
сите 164 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 208 | | | веќе видена

Со презентација на дополнителни докази од вештачењето на мобилните телефони на обвинетите Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски… во Кривичниот суд почна рочиштето ...
сите 247 | | | веќе видена

Таткото на Шериф Шекат, кој изврши напад во близина на Божиќниот саем во Стразбур во вторникот, вели дека неговиот син ги поддржувал ставовите на ...
сите 104 | | | веќе видена

 Текстот е подготвен но треба да го разгледаат и одобрат партиските органи и правните експерти. Од собраниската подгрупа за помирување засега нема информација ...
сите 177 | | | веќе видена

Повеќе од 19 месеци се централна влада во Република Македонија и повеќе од една година се локално раководство во најголемиот дел од градовите на нашата ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Давидовиќ: Партиски структури ја презеле командата врз МВР на 27 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: