Низ цел град падна токсична пена, сите се во опасност - луѓето тешко дишат, на кожата имаат чудни пликови

2 копии

Езерото Белендур во Индија е прекриено со токсична пена, со оглед на тоа дека во него се испушта индустриски отпад и анализацијата од многу девлови на градот, ...
| | веќе видена | слични

Жители од станбена зграда на булеварот „Туристичка“ се жалат дека подолг период се соочуваат со проблеми поврзани со фекалната и атмосферска канализација. ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 18 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Низ цел град падна токсична пена, сите се во опасност - луѓето тешко дишат, на кожата имаат чудни пликови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: