Ако немаш за стан, имаш за гаража – не е сè до парите, и до креативноста е

Луксузот и комодитетот на просторот за домување не е секогаш нужно врзан за парите. Да, ако ги имате доволно, ќе си го купите. Но, не значи дека не можете да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако секој би сакал да има огромна количина на слободно место и милиони за трошење, сепак по голема е реалноста ние да немаме ниту едно од двете. Можеби ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И по апелите од граѓаните од пред 1 месец, лифтовите во најфрекфентната катна гаража во центарот на градот, Тодор Александров не се во функција. Тие што ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 209 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 245 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 270 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако немаш за стан, имаш за гаража – не е сè до парите, и до креативноста е

Од:
До кого (е-маил):
Порака: