Навивајте за Парагвај за да се соблече Лариса!

Убавата Парагвајка повторно со ветување: “Доколку Парагвај ја освои Копа Америка, ќе позирам гола!“ Парагвајската моделка и навивач број 1 на популарните Гуарани, Лариса Рикелме, има ново ветување. Откако лани рече дека ќе трча гола доколку Парагвај го освои Светското Првенство во Јужна Африка, сега изјави дека ќе позира гола доколку нејзината репрезентација ја освои Копа Америка. До сега на Парагвајците резултатски не им одеше баш добро, но некако се протнаа во нокаут фазата. Остварија три нерешении и тоа со Еквадор 0:0, Бразил 2:2 и Венецуела 3:3. Сега во осминафиналето повторно ќе се соочат со Кариоките, па секаква помош им е неопходна. Па да навиваме за Парагвај, не толку поради нив туку поради сексипилната Лариса која нормално сакаме да ја видиме разголена. А и доколку Парагвај изгуби, веруваме дека таа сепак ќе не утеши како што тоа го направи лани кога нејзината репрезентација беше елиминирана од Шпанија на Мундијалот.
| | веќе видена | слични

По Светското фудбалско првенство што се одржа минатата година во Јужна Африка, кога сестекна со блиц-популарност, Лариса доби наследничка БОРБА ГРАДИ В ГРАДИ Лариса Рикелме мораше да и ја предаде титулата најсекси навивачка на својата сонародничка Парагвајката Патриција Оруе, позната под прекарот Пати. По Светското фудбалско првенство што се одржа минатата година во Јужна Африка, кога се стекна со блиц-популарност, Лариса не е веќе толку атрактивна. Но брзо се најде нејзина замена. Сега сите погледи на машкиот пол на актуелниот Копа Америка се насочени кон русокосата убавица Патриција Оруе, која може да се пофали со подеднакво бујно деколте, како и Лариса. - Убаво се согласувам со Лариса, добри колешки сме и често работиме заедно. Сепак, меѓу нас постои еден суптилен натпревар. Мислам дека таа не се лути што сега сите ги објавуваат моите фотографии, барем се надевам дека е така - им изјавила Пати на новинарите. Инаку, таа во Аргентина, каде што се одржува овој спортски натпревар, стигна како заштитно лице ...
| | веќе видена | слични

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 116 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 75 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 136 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Навивајте за Парагвај за да се соблече Лариса!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: