Мрежата на „Македонски телеком“ со 4Г-пристап насекаде низ Македонија

Kорисниците на мобилната телефонија на „Македонски телеком“ сега имаат 4Г-пристап насекаде низ Македонија. Од компанијата соопштија дека со цел да уживаат во најдобрата мрежа компанијата на своите корисници им нуди двојно повеќе интернет во „Смарт постпејд“ и „Магента 1“ тарифните модели. Понудата се однесува за сите нови корисници, за постојните постпејд-корисници кои ќе го обноват договорот за „Доверба“ на 12 или 24 месеци, како и за сите што ќе склучат нов договор за „Фамилијарен буџет“.
| | веќе видена | слични

We Are Social и Hootsuite креираа извештај за дигиталниот пазар ширум светот. Извештајот открива дека 67 проценти од популацијата, односно 5 милијарди луѓе користат некој вид на мобилен уред. Од сите користени уреди, 80 проценти од нив се телефони. Бројот на корисници на социјалните мрежи пропорционално расте. Facebook го користат преку 230 милиони луѓе само во Америка. Уште еден забележителен раст стигнува од Индонезија, каде што бројот на активни корисници достигна бројка од 117 милиони. Интересно е дека вкупниот број на месечни активни корисници на Facebook сега е на околу 1,938 милијарди, што претставува пад од 1,5 проценти. Аналитичарите веруваат дека нема причина за паника бидејќи социјалната мрежа веќе за неколку недели ќе има две милијарди активни корисници. ИЗВОР: GSMArena
| | веќе видена | слични

Од почетокот на годината до денес, акциите на Facebook забележаа раст од околу 27%. Преземете бесплатна е-книга и дознајте како може да тргувате со цената на акциите на Facebook (таканаречени ЦФД) на светска берза. Бесплатната е-книга можете да ја преземете овде . Бројот на корисници на оваа друштвена мрежа продолжува да расте. Неодамна е објавено дека за време на првиот квартал 2017 година бројот на корисници порасна за 80 милиони и достигна неверојатни 1,94 милијарди корисници кои барем еднаш месечно ја користат оваа мрежа. Попрецизно бројот на секојдневни корисници достигна 1,28 милијарди, што е 18% повеќе во однос на минатата година. Овој океан на луѓе дава голема шанса на компаниите да ги рекламираат своите производи и услуги што за последица има раст на приходот на Facebook. Очигледно е дека Facebook продолжува напорно да работи на проширување на базата на корисници ширум светот иако се очекува дека забавување на растот ќе се случи во некој период во текот на годинава. На почетокот на месецот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судот во понеделник ќе прави нов обид да му го достави решението на поранешниот премиер Никола Груевски за издржување на затворската казна од две години за ...
сите 418 | | | веќе видена

Членот на ВМРО-ДПМНЕ, Костадин Богданов, неодамна разрешен од позицијата член на Извршниот комитет на партијата, во гостувањето во емисијата „ 360 степени “ на ...
сите 174 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

Иницијативата Правда за Никола Груевски бара и очекува кривичниот совет внимателно да ги согледа сите факти и аргументи наведени во жалбата на пратеникот ...
сите 98 | | | веќе видена

Во атарот на селото Негорци, во близина на Невропсихијатриската болница, ќе се гради стационар за бездомни животни во општина Гевгелија, е договорено денеска ...
сите 75 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор добија петте лица осоминичени во случајот на СЈО „Империја“, Јордан Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска и Тодор ...
сите 200 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 51 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена

Собранието го отфрли барањето за расправа за законот за амнестија за осудените за настаните од 27 април. Парламентарното мнозинство не го прифати барањето на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мрежата на „Македонски телеком“ со 4Г-пристап насекаде низ Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: