ОВА ГО ИМА САМО НА БАЛКАНОТ: Трубачи на свадба направија потег што стана светски хит (ВИДЕО)


Со својата точка, трубачите ја разгореа атмосферата Свадба на Балканот, а особено во Србија не може да мине без трубачи, а едно музичко трио во Белград на гостите на свадбена прослава им приреди вистински спектакл. Имено, трубачкиот оркестар заврши во базен, а водата до појас не ги спречи да продолжат со свирката. Се чини дека на овој начин музичарите се бореа против топлината, но нивната техника им се допадна и на гостите кои се собраа околу базенот и продолжија со славјето. Погледнете во продолжение. A post shared by José Roberto de A. Cunha Neto
| | веќе видена | слични

Младенците Елајза Еванс и Мартин Шервингтон од Велс се одлучиле да ја прослават својата венчавка со 40 најблиски пријатели во виртуелниот свет на Altspace каде нивниот брак бил официјализиран. Поголемиот број на гости се наоѓале во домот на Мартин, а некои се приклучиле на прославата од своите домови. Луѓето од Altspace им помогнале да ја организираат венчавката и бракот е склопен пред вистински свештеник. Сепак, оваа слатка свадба чинела доста соленко. Компјутерите и слушалките биле околу 5.000 фунти, а веднаш по церемонијата парот и најблиските пријатели отишле на пијачка во најблискиот бар.
| | веќе видена | слични

Дека свадба не може да пројде без трубачи во регионот е добро познато, но овие трубачи станаа вистински хит, а јасно е и зошто. На една свадба во Белград трубачите влегоа во базен и свиреа. Сите престанаа да играат, се фатија за телефоните и снимаа и фотографираа, па фотки се појавија по социјалните мрежи и станаа хит. Изгледа горештините донесоа нов тренд кај музичарите на свадба.
| | веќе видена | слични

 Наскоро треба да одите на свадба, но немате идеја што да облечете? Свечен фустан, интересен и невообичаен комбинезон или пак, нешто сосема друго? Ѕвездите се како сите нас, па и тие одат на свадби за своите пријатели и блиски. Токму затоа, ако немате идеја, можете да се инспирирате од нив. Што носат ѕвездите на свадба?
| | веќе видена | слични

Останато

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 262 | | | веќе видена

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

Денеска говореше грчкиот народ и неговиот глас мораме сите да го слушнеме, а прв господинот Ципрас и поддржувачите на Договорот од Преспа, договор кој се ...
сите 84 | | | веќе видена

Македонија е слободна, демократска и напредна држава, на чекор до полноправно членство во НАТО и ЕУ. Мицкоски, Бачев, и нивниот шеф Груевски не успеаја, ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОВА ГО ИМА САМО НА БАЛКАНОТ: Трубачи на свадба направија потег што стана светски хит (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: