Видео - Облакодерите во Општина Аеродром


Скопје, 6 март - Импресивниот изглед на облакодерите кои ќе се градат во општина Аеродром денеска беа претставени на сеамот за градежништво и недвижности во Скопје, што предизвика огромно внимание од посетителите . Четирите облакодери ќе бидат лоцирани на булевар „Србија“ во близина на бензинската пумпа „Макпетрол“ во Аеродром. Покрај станбениот простор, 4-те четириесеткатници ќе имаат и други содржини, како објекти за мали комерцијални и деловни објекти, трговски центар, спортски терен, 7.000 паркинг места, од кои 3.200 ќе бидат за потребите на висококатниците и останати пропратни содржини. Градбата на облакодерите треба да заврши до 2017 година.
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 132 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 249 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 294 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 72 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 63 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Видео - Облакодерите во Општина Аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: