Архитект

Друштвото на архитекти од Загреб ги повикува сите млади стручњаци од Македонија за соработка на проект. Станува збор за проект City Acupuncture кој се ...
сите 3 | | | веќе видена

Во просториите на Музејот на град Скопје, вчера со почеток во 20:00 часот се отвори свечено 16-тото издание на Биеналето на македонската архитектура (БИМАС). ...
сите 2 | | | веќе видена

Сите студенти по архитектура, дизајн и арт кои се заинтересирани за учество на конкурси можат да го проследат последниот предизвик кој што го обајви Creative ...
| | веќе видена

Кралската галерија на Бакингемската палата во Лондон отвора голема изложба по повод 560-годишнината од раѓањето на Леонардо да Винчи, роден на 15-ти април 1452 ...
| | веќе видена

Infinity е проект кој и оваа година ги повикува сите дизајнери и љубители на дигиталната уметност да земат учество во новиот конкурс со наслов „Заоблени ...
| | веќе видена

Новиот Samsung Smart TV панел Пред неколку дена на познатиот саем CES Consumer Electronics Show ) беше презентирана програмата на последните производи и ...
| | веќе видена

next