Најголемиот парк во Охајо ќе го носи името по олимписката ѕвезда Џеси Овенс

Државата купила земјиште од американското „Електростопанство“ за паркот „Џеси Овенс“ Гувернерот на Охајо, Џон Кесич го именуваше најголемиот парк и место за ...
| | веќе видена | слични

Во 4-татa година од постоењето во Капитол мол-Аеродром, популарното „ Дежаву“ не престанува да изненадува. Во популарното скопско кафуле се отвори гејминг парк ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголемиот парк во Охајо ќе го носи името по олимписката ѕвезда Џеси Овенс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: