Реал вложи жалба до УЕФА

3 копии

Адвокатскиот тим на Реал поднесе жалба до УЕФА на казната Мурињо од пет мечеви забрана на водење на тимот во еврокуповите и 50.000 евра парична глоба УЕФА овие казни ги изреше поради недоличното однесување на Мурињо по првиот полуфинален меч од ЛШ против Барселона кога ја обвини УЕФА дека ја фаворизира Барселона преку делегираните судии кои и помагаат да победува. Во практика на УЕФА најчесто жалбите не вродуваат со плод, но сепак ќе се почека на конечниот епилог.
| | веќе видена | слични

Адвокати на Реал Мадрид беа во Европската фудбалска унија (УЕФА) и ја обжалија казната од 50.000 евра и 5 натпревари седење на трибините изречена на тренерот Жозе Мурињо. По поразот на “кралскиот клуб” од 0-2 од Барселона во првиот полуфинален меч од Лигата на шампиони, Португалецот ја обвини УЕФА за фаворизирање на каталонскиот тим, со тоа што одредува судии кои со црвени картони и недосудени пенали за противниците и помагаат на Барса да оди понатаму. Мурињо не беше на клупата на реваншот на “Камп Ноу” и ја одработи првата од петте средби на кои не смее да го води Реал. Тој треба да ги пропушти и првите три средби од групната фаза на следната сезона во ЛШ, а последниот петти меч ќе го одработи, ако во период од две години го повтори истиот прекршок.
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 174 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 173 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реал вложи жалба до УЕФА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: