МК Транспорт – за подобро патување низ Македонија

Сите сме го искусиле патувањето со автобус или воз и знаеме на какви се проблеми наидуваме кога сакаме да патуваме. Често се случува да треба да патувате со автобус, но не ги знаете возните линии, не знаете кој автобус кога пристигнува и кога поаѓа или кој автобус на кои станици застанува. Оваа апликација е создадена со цел да ви помогне а со тоа и да го подобри и олесни вашето патување низ Македонија. МК Транспорт е македонска апликација којa овозможува пребарување на автобуски линии и железнички линии, време на пристигнување и нивните рути. Земени се во предвид сите населени места и сите попатни страници, при што патниците можат да патуваат до посакуваната дестинација. Информациите редовно се ажурираат. Апликацијата содржи и дел со корисни информации за покомфорно патување и сите бенефити кои може да ги искористите. Нејзините главни карактеристики се: - Metro стил - Планер за пребарување на рути - Историја на пребарувања - Зачувани пребарувања - Омилени линии - Преглед на сите станици - Листа со новости - ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 210 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 241 | | | веќе видена

Унгарија да не се претвора во продолжена рака на автократот Никола Груевски, а Македонија да разјасни дали бегството уследило по дозвола од тамошните власти, ...
сите 728 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 138 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена

Aктерката Софија Куновска на Фејсбук деновиве го искоментира бегството на поранешниот премиер, Никола Груевски и изјавата на премиерот, Зоран Заев. „Остро и ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МК Транспорт – за подобро патување низ Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: