Мицотакис: Денеска говореше грчкиот народ


,,Би сакал да го поздравам визионерскиот чекор на Парламентот и Владата на Грција. Овој историски договор меѓу двете соседни земји ја отвора вратата и им ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претставникот на ОН, кој посредуваше во спорот за името, Метју Нимиц ја поздрави ратификацијата на Договорот од Преспа во грчкиот Парламент. -Би сакал да го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И покрај жестоките критики  на Договорот, опозициската Нова демократија, како што пренесува Катимерини, нема да поднесе иницијатива за гласање недоврба на ...
| | веќе видена | слични

Нова демократија најавува можно барање за гласање доверба на Владата на Ципрас. Во Атина е екипата на Канал 5 со Александар Видиновски. Нимиц  денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неприфаќањето и нестапувањето во сила на Договорот од Преспа би можело да има длабоки па дури и опасни последици, оценува специјалниот пратеник на ОН во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас коментираат дека изјавата на специјалниот претставник на Обединетите Нации, Метју Нимиц, „става крај на ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на медијаторот Метју Нимиц става крај на приказната на Мицотакис за наводно одново преговарање за договорот. Вака кабинетот на Ципрас ја коментира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски утре се враќаат во судница да го застапуваат предметот Монструм. Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески веќе започнал со ...
сите 843 | | | веќе видена

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 381 | | | веќе видена

Македонија има нови херои, македонските одбојкари одиграа фантастичен меч и ја победија силната селекција на Словенија, втор триумф по ред, но се уште не сме ...
сите 334 | | | веќе видена

„Ставот на СДСМ и програмска определба на СДСМ е една изборна единица и отворени листи. Знаете дека мораме да разговараме, дискутираме и да дебатираме и со ...
сите 251 | | | веќе видена

Односите кои ги стекнуваме во животот несомнено се најважниот дел од животот. Интеракциите со другите луѓе влијаат и го обликуваат нашиот живот. Постојат ...
сите 159 | | | веќе видена

Лекари, медицински сестри и друг персонал од Клиничката болница во Тетово денеска половина час протестираа со цел да укажат на потребата да се спречи ...
сите 57 | | | веќе видена

Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм“, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицотакис: Денеска говореше грчкиот народ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: