Метео: За викендот топло, од понеделник врнежи и пад на температурите


21 копии

Топло и сончево време. Температури од 28 до 36 степени. Вака некако ќе изгледаат деновите во месецот кој тукушто пристигна. Септември ќе имаме пријатни денови ...
| | веќе видена | слични
11 копии
5 копии
2 копии

Сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има дестабилизација со локален дожд и грмежи, претежно во северозападните и североисточните делови. Дневните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Исчистени и дезинфицирани се станот и влезот во станбената зграда во која завчеравечер се одвиваше вистинска драма. Сцените со евакуирање станари од влезот ...
сите 166 | | | веќе видена

Делегација предводена од премиерот Зоран Заев синоќа беше во официјална посета на Белата куќа каде имаше средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс. ...
сите 104 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 149 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Метео: За викендот топло, од понеделник врнежи и пад на температурите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: