МЕНТАЛНА ГИМНАСТИКА: Идентитет - Оригинали, плагијати или неверојатни миксови

Двапати месечно или секој втор вторник, ќе ви презентираме нови, авторски содржини, текстови по кои сме сигурни дека ќе ве замислиме, но во исто време ќе ви предизвикаме позитивни чувства. Нашиот нов соработник, Жаклина Димовска ќе се обиде да ве предизвика на една "партија" ментална гимнастика. Ќе можете и да се вклучите и Вие преку e-mail адресата: mentalnagimnastika@vox.mk Универзум – човек, настанува од еден чудесен зигот (плод на енергијата на јајце клетката и сперматозоидот), а кој ниту едно сведоштво до сега потврдило кога токму настанува, кој е моментот на спојувањето – фузијата... И дали се сами тие две енергии присутни, дали во тој момент Универзумот не се наоѓа токму и за една милисекеунда во еден блиц на сведоштво од неговиот незапирлив процес на движење... Или еволуција... Или развој, како и да го наречеме, но е токму момент, филозофски не третиран, религиски необјаснет, работа на вибрациите не е, а ниту на енергијата е цел, емоционално можеби детектиран, но не со свесност, а мудроста се уште ...
| | веќе видена | слични

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 197 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЕНТАЛНА ГИМНАСТИКА: Идентитет - Оригинали, плагијати или неверојатни миксови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: