Мечка со младенчиња се плашела да јпремине од другата страна на патот - причината за тоа растажув


Оваа мајка мечка со своите младенчиња се плашела да ја премине улицата и постојано тргнувала, но се враќала назад. Луѓето кои го снимале ова видео не можеле да откријат зошто е тоа така, сѐ додека не здогледале едно повредено мече. Мајката не сакала да продолжи по патот и да го остави своето младенче само. Оваа мајка мечка со своите младенчиња се плашела да ја премине улицата и постојано тргнувала, но се враќала назад. Луѓето кои го снимале ова видео не можеле да откријат зошто е тоа така, сѐ додека не здогледале едно повредено мече. Мајката не сакала да продолжи по патот и да го остави своето младенче само.За среќа, овие луѓе ѝ помогнале и го однеле мечето во центар за помош на животни, каде му била пружена соодветна нега, со цел малечкото повторно да биде вратено на неговото семејство.Погледнете како изгледало сето тоа:
| | веќе видена | слични

На снимката може да се види теле што било повредено и онесвестено. Луѓето го ставиле во камин за да го пренесат на место каде што може да му укажат помош. Кравата, мајката на телето, не го остави своето најмило ни секунда. Таа целиот пат трчаше по камионот. Многу често животните умеат да нѐ остават без текст со своите постапки и емоции. Таков е случајот и во ова видео. Видеото проследете го на следниот линк :
| | веќе видена | слични

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале дали би живееле во радиоактивната зона Чернобил која денес е целосно напуштена.За одговорот не се двоумат многумина, па веднаш ...
сите 64 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 54 | | | веќе видена

Саудискиот престолонаследник, принцот Мохамед бин Салман ја повика меѓународната заедница да заземе „решителен став“ во врска со нападите врз нафтените танкери ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мечка со младенчиња се плашела да јпремине од другата страна на патот - причината за тоа растажув

Од:
До кого (е-маил):
Порака: