Бритиш Американ Тобако и Царина потпишаа Меморандум за спречување шверц на тутунски производи


5 копии

“ T ДР СКОПЈЕ“ ДООЕЛ – Скопје , како член на групацијата Бритиш Американ Тобако ( British American Tobacco ), и Царинската Управа на Република Македонија ...
| | веќе видена | слични

Илјадници животни на кои им се заканува изумирање се нудат на онлајн продажба во Европа, покажува истражување спроведено од конзерватори. Истражувачите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Осигурителната компанија „Еуросиг" потврди дека автобусите и патниците на „Дурмо турс" се осигурени кај нив и дека по трагичната автобуска несреќа на патот ...
сите 285 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бритиш Американ Тобако и Царина потпишаа Меморандум за спречување шверц на тутунски производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: