Реал активен на пазарот

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез најави дека неговиот клуб веќе се подготвува за активностите во летниот преоден рок, но не треба да се очекуваат чуда. "На крајот од сезоната ќе седнеме со тренерот Жозе Мурињо и ќе видиме кои позиции треба да ги засилиме. Мислам дека сме на најдобар пат летово во нашиот состав да ги доведеме Дани Парехо и Хозе Каљехон. Не можам да ветувам големи имиња, не знам од каде информациите за Вејн Руни и Сеск Фабрегас, луѓето мислат дека ние имаме премногу пари, но не е така", изјави Перез во интервју за радиото, Cadena Ser. Претседателот на Реал Мадрид, ги демантираше шпекулациите дека во текот на јануари се преговарало со Серхио Агуеро, но потврди дека имало контакт со вториот напаѓач на градскиот ривал, Диего Форлан.
| | веќе видена | слични

Легендата на светскиот фудбал изјави дека еден ден неговиот зет Серхио Агуеро ќе се најде во тимот на Реал Мадрид. Диего Марадона е убеден дека во иднина Серхио Агуеро ќе го носи дресот на Реал Мадрид. Тој тоа го изјави во едно интервју за шпанска Marca во период во кој се погласни се шпекулациите околу идината на играчот на Атлетико Мадрид. И покрај изјавите на Агуеро дека не се гледа себеси во дресот на најголемиот ривал на Атлетико и дека му е убаво во црвено-белиот дрес, се почесто тој се спомнува како можно летно засилување за “кралевите“. Изјавите на Марадона, чиј Агуеро е зет, само додаваат масло на огнот за иднината на 22-годишниот играч.
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реал активен на пазарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: