Македонски музичари напрравија песна за покревање на јавната свест за аутизмот


За да се покрене јавната свест за лицата со аутизам, за прифаќање на нивната различност и вклучување во општеството, невладината организација „Аутизам ААМК“, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Весна Ѓиновска Илкова, оперската првенка, магистер и редовен професор на Факултетот за музичка уметност (ФМУ) му пиша отворено писмо на премиерот Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 187 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 411 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски музичари напрравија песна за покревање на јавната свест за аутизмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: