Македонец смртно настрада по тепачка во Австрија


2 копии

Дваесетидеветгодишен македонски државјанин починал по тепачка, која се случила во Регау, австриска провинција во градот Веклабрук, пренесува порталот Лаумат. Засега не е откриен идентитетот на Македонецот, а починал во болница, поради тешките повреди од тепачката. Според информациите на полицијата, неколку лица се повредени и пренесени во болница.
| | веќе видена | слични
7 копии

Најмалку десет лица се повредени синоќа во масовна тепачка во рускиот главен град Моксва, во која учествувале меѓу 70 и 100 лица. Според полициски извори, инцидентот започнал во ресторан во југозападниот дел на Москва, кога група мажи упаднале во угостителскиот објект и ги принудиле сите гости да излезат надвор, при што дошло до масовна тешачка, во која било користено и огнено оружје. Полицијата информира дека привела 10 учесници во тепачката, но не соопшти повеќе детали. Вработени во ресторанот за руските медиуми изјавија дека мажите кои упаднале во објектот сакале да го нападнат нивниот работодавач.
| | веќе видена | слични

Натпреварот во руската ватерполо лига помеѓу Синтеза и Спартак мина во знакот на општата тепачка во базенот. Дуелот бил прекинат при водство на Спартак 9:6. Играчот на Синтеза, Одинтсов го удрил противникот, Јурчик, а потоа во базенот започнала масовна тепачка, откако во него влегле и резервните играчи. Епилогот е тотален хаос во базенот.
| | веќе видена | слични

Македонски државјанин на возраст од 29-години починал како резултат на жестока тепачка, која се случила во австриската провинција Регај, во градот Веклабрук. Веста ја соопшти австриската полиција, а ја пренесе Лаумат. Идентитетот на починатиот Македонец не се отркива, а како причини за смрт се наведени повредите здобиени во тепачката. Тој починал во болница, а неколку лица биле повредени и пренесени на интензивна нега.
| | веќе видена | слични

Останато

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 87 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 175 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Пред еден месец во хеликоптерска несреќа животот го загуби легендарниот кошаркар, Коби Брајант, неговата ќерка Џиџи и уште седум особи.И натаму јавноста не ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонец смртно настрада по тепачка во Австрија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: