Дигиталниот пазар – придобивка на современото живеење или закана за приватноста

Минатата година продажбата преку интернет во светски рамки достигна 2,29 трилиони долари. Се проценува дека оваа бројка до 2021 година двојно ќе се зголеми и ...
| | веќе видена | слични

Дури 59% од македонските граѓани никогаш во животот не купиле нешто преку интернет, ниту пак платиле за некоја комунална услуга, банкарска услуга и сл. Според ...
| | веќе видена | слични

Брзото темпо на живот, подолгото работно време и ангажманот и за време на недели и празници предизвика значителен број од вработените лица се повеќе да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 107 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 145 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дигиталниот пазар – придобивка на современото живеење или закана за приватноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: