Се пензионира уште една легенда: Мајкл Кејн му кажува збогум на актерството


2 копии

„Се уште не ме пензионирале, но чуствувам дека крајот е дојден“, вели актерската легенда Мајкл Кејн во најавата за своето актерско професионално пензионирање. ...
| | веќе видена | слични

Филмот „Inception“ во кино салите премиерно пристигна во 2010 година, што значи дека дебатите и расправите за неговиот фамозен крај траат веќе осум години. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 239 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 209 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се пензионира уште една легенда: Мајкл Кејн му кажува збогум на актерството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: