Madonna di Campiglio Winter Marathon 2016


Колекционерство Зимата е периодот кога голем број од класичните (олдтајмер) возила сопствениците ги сместуваат во сувите и топли гаражи каде што ја чекаат пролетта кога повторно ќе се појават на улиците за викенд возење. Но, за оние кои не можат да ја дочекаат пролетта има неколку интересни зимски настани каде што вообичаено учествуват повеќе од 100 возила од цела Европа и се вистински предизвик за натпреварувачите. Најпознатиот од сите зимски настани се случува на италијанските Алпи во периодот од 21. до 24. јануари во елитниот зимски центар Madonna di Campiglio. Убавината на Алпите надополнета со стотици класични автомобили е вистинската зимска идила која задолжително треба да ја почувствувате ако сте вистински вљубеник во олдтајмерите. Легендарните модели на Porsche, Abarth, Lancia, Alfa Romeo и многу други се натпреваруваат во три-дневното рели. Можеби најинтересниот дел од натпреварот се случува на замрзнатото езеро во центарот на Madonna di Campiglio каде што сите возила ја покажуваат умешноста за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 205 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 305 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Madonna di Campiglio Winter Marathon 2016

Од:
До кого (е-маил):
Порака: