Kymco Like 50 - Веспа од Истокот

Like 50 е нетипичен модел на Kymco, бидејќи визуелниот израз на овој производител често тежнее кон спортскиот и агресивен дизајн. Дизајнот на моделот потсеќа на Веспа па токму и затоа уште на самиот почеток, овој модел е прифатен од широк спектар на возачи, кои на него гледаат како атрактивен модел со примамлива цена. Во возење Kymco Like 50 се однесува пријателски. Справувавањето со завоите и самото управување е лесно. На отворен пат, двотактниот агрегат со воздушно ладење развива брзина и до 75 км/ч. Потрошувачката на гориво се движи од 3,5 до 4 литри на 100 км, а резервоарот има капацитет до 6,5 литри, заради кој често ќе навраќаме до најблиската бензинска станица. Пространото седиште пружа добар комфор како на возачот така и совозачот, а истиот се должи и на солидниот простор за нозете. Висината на седиштето дозволува одлична манипулација кај застани - тргни движењата. Поставувањето на резервоарот за гориво под седиштето, го намалу просторот за оставање на кацигата, па тоа е решено со додавање на куфер. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 202 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kymco Like 50 - Веспа од Истокот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: