Kymco Like 50 - Веспа од Истокот

Like 50 е нетипичен модел на Kymco, бидејќи визуелниот израз на овој производител често тежнее кон спортскиот и агресивен дизајн. Дизајнот на моделот потсеќа на Веспа па токму и затоа уште на самиот почеток, овој модел е прифатен од широк спектар на возачи, кои на него гледаат како атрактивен модел со примамлива цена. Во возење Kymco Like 50 се однесува пријателски. Справувавањето со завоите и самото управување е лесно. На отворен пат, двотактниот агрегат со воздушно ладење развива брзина и до 75 км/ч. Потрошувачката на гориво се движи од 3,5 до 4 литри на 100 км, а резервоарот има капацитет до 6,5 литри, заради кој често ќе навраќаме до најблиската бензинска станица. Пространото седиште пружа добар комфор како на возачот така и совозачот, а истиот се должи и на солидниот простор за нозете. Висината на седиштето дозволува одлична манипулација кај застани - тргни движењата. Поставувањето на резервоарот за гориво под седиштето, го намалу просторот за оставање на кацигата, па тоа е решено со додавање на куфер. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска-Старова, на својот Фејсбук профил сподели став во однос на референдумот и претстојното гласање во Собранието за ...
сите 91 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 103 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 274 | | | веќе видена

Пред почетокот на продажбата на iPhone XS и XS Plus на мрежата се појавија првите рецензии во кои повеќето се фалат со нови опции од овие уреди, но многумина ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kymco Like 50 - Веспа од Истокот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: