Кражба на 21 тон сирење

ВЕСТИ » 26 април, 2013 » Гурман™ Во Илиноис, САД, се случи една навистина несекојдневна кражба. Станува збор за кражба на 21 тон сирење која ја направил Венјамин Балика (34) од едно мало место близу Њу Џерси. Според изјавата на полицијата, обвинетиот превезувал 20.000 килограми сирење, чија вредност според производителот изнесува преку 200.000 долари. Превозникот направил фалсификувани документи за да ја присвои пратката. Откако е откриен сторителот тој е уапсен, а пратката запленета. Портпаролот на компанијата, Кевин Еркхарт, изјави дека не се сигурни како е чувано сирењето додека било одземено и поради тоа не бараат враќање на стоката назад. Сепак, некој може да искористи од оваа кражба. Имено, ако здравствените авторитети утврдат дека сирењето е во исправна состојба, целата количина ќе биде донирана во хуманитарни цели.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 308 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 85 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 169 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 271 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 214 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена

Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
сите 170 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кражба на 21 тон сирење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: