Костас Папаниколау потпиша 2-годишен договор со Рокетс

Костас Папаниколау потпиша 2-годишен договор со Рокетс Хјустон Рокетс ја засилија својата клупа откако потпишаа две-годишен договор со пикот од драфтот во 2012 година, гркот Костас Папаниколау. Откако Џереми Лин и Омер Ашик го напуштија Хјустон ова лето, може да се каже дека вториот состав е релативно слаб. Со тоа во ротацијата ќе виде вметнат младиот литванец Донатас Мотијунас, а и Папаниколау веднаш ќе добие шанса да се докаже. Костас Папаниколау беше драфтуван во 2012 година од Портланд Треил Блејзерс и беше испратен во Рокетс преку трејдот за Томас Робинсон минатото лето. Тој игра на крилната позиција и има одлични физички предиспозиции и има солиден шут од далечина, со што ќе ја рашири играта на вториот состав на Хјустон. Се работи за две-годишен договор, во кој Папаниколау ќе заработи 4.8 милиони долари во првата сезона, додека втората сезона е незагарантирана и би можел да заработи 4.6 милиони долари доколку Рокетс се одлучат да ја продожат соработката со него. Тежината на договорот го искажува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 278 | | | веќе видена

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 231 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 184 | | | веќе видена

Ќе излезат ли власта и опозицијата од ќорсокакот во кој се најдоа поради Катица Јанева? Ќе попушти ли ВМРО ДПМНЕ , или пак владеачката гарнитура ќе го смени ...
сите 147 | | | веќе видена

Белата куќа отфрли барања на конгресмени од Демократската партија да им бидат доставени информации за разговорите на американскит претседател Доналд Трамп и ...
сите 101 | | | веќе видена

Лаги и клевети се тврдењата дека нејзиниот татко монтирал процеси додека бил на власт како министер за внатрешни работи и како директор на БЈБ,тврди за ТВ21, ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костас Папаниколау потпиша 2-годишен договор со Рокетс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: