Компанијата „Унавита“ со македонски капитал создаде производ за силно зајакнување на имунитетот

„Унавита“ е интернационална компанија со американско-хрватско-македонски капитал, лоцирана во Република Бугарија. Компанијата успеа да создаде два препарата кои се силни зајакнувачи на имунолошкиот систем и кои помагаат во борбата со ракот на меките ткива, а исто така помагаат и кај хепатитиси Б и Ц. Производите, „Аносохип“ и „Воталек“, кои се користат во комбинација, се резултат на повеќегодишно истражување, тестирања и строги контроли, според највисоките медицински и фармацевтски стандарди. Истите имаат широк спектар на ефекти во подобрување на здравјето на пациентите. Оваа комбинација од „Аносохип“ и „Воталек“ се користи како дополна во третманот на разни видови на рак како што се: хепатоцелуларен карцином, билијарен карцином, рак на дојка и дебело црево, карцином на простата и бели дробови како и поддршка за време на хемотерапија и радиотерапија. - Состојките содржани во овие два производа имаат силни антиинфламаторни карактеристики. Тие може да ги зајакнуваат и ги стимулираат каналите за детоксификација ...
| | веќе видена | слични

Ако повремено на децата кога имаат температура им давате андол, повеќе не го правете тоа.Примената на ацетилсалицилна киселини (андол или аспирин) не се препорачува за намалување на температурата кај децата.Ако болеста е предизвикана со вирус, тогаш под влијание на андолот може да се случи дополнително акутно оштетување на мозокот, црниот дроб, бубрезите и другите органи – таканаречен Рејев синдром. Тоа е состојба која ги засега сите органи на телото,но најмногу црниот дроб и мозокот. Скоро секогаш е поврзан со претходна вирусна инфекција како грип, настинка или сипаница. Овој синдром не е заразен и често пати погрешно е дијагностициран како енцефалитис, менингитис, дијабетес, предозирање со лекови, труење, ненадејна смрт кај доенчињата.Парацетамолот е лек број еден за намалување на температурата и лекување на болките кај децата. Андолот може да ја оштети и слузницата на желудникот.
| | веќе видена | слични

Научна студија сугерира дека марихуаната го штити џигерот од злоупотребите на алкохол. Да. Гледате како тоа некој „горе“ фино го смисил. А потоа луцидниот народен гениј кој има отворени чакри кон вишите сфери, тоа умешно го преточил во препораката „лута трава на лута рана“. А дел од вас упорно верува дека ќе бидете во божја милост ако - не мрсите во петок. Врз основа на отпусните листи на 320.000 пациенти, истражувачи од Институт во Квебек утврдиле дека љубители на алкохол кои истовремено и пушат трева, имаат значително помали шанси да заболат од болести на црниот дроб како што се цироза, хепатитис, стеатоза па и хепатоцелуларен карцином. "Откривме дека луѓето кои систематски користат канабис всушност се многу повеќе заштитени од заболувања на црниот дроб предизвикани од алкохол“, вели Теренс Буконг, хепатолог и водач на истражувањето. Анамнезите на оваа армија пациенти покажуваат дека оние кои злоупотребуваат алкохол а не дуваат имаат 90% шанси да развијат некоја болештина на џигерот. Кај оние кои пијат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 137 | | | веќе видена

- Вашата  општината  е  држава во мало, има долга традиција  на живење на различни вери, етнички заедници,  но соживотот бил секогаш по мерка и за мерка. И во ...
сите 285 | | | веќе видена

„Вечната власт“ кај албанскиот електорат, Демократската унија за интеграција-ДУИ има од што да стpaвува. Вчерашниот митинг во Тетово за промоција на кандидатот ...
сите 138 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 174 | | | веќе видена

Во Битола нема ниту еден случај на морбили. Исто така нема ниту во Могила, Новаци, Ресен и Демир Хисар. 40 случаи има во Кичево. Епидемија од морбили е ...
сите 322 | | | веќе видена

Тое беше пораката на претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски вечерва на отворената трибина во Гевгелија. – Првите благодети што ги ...
сите 26 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компанијата „Унавита“ со македонски капитал создаде производ за силно зајакнување на имунитетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: